نرم افزار مدرسه

نرم افزار مدیریت هوشمند مدارس توانا
مشخصات بلاگ
نرم افزار مدرسه

شرکت مهندسی و تحقیقاتی طرح اندیشان تولید در راستای ارتقاء تلفیق نهاد آموزش و پرورش و عصر ارتباطات و اطلاعات گام برداشته و بر اساس اصول علمی برای آموزش و پرورش یک نرم افزار کامل هوشمند طراحی کرده است.
نرم افزار مدارس هوشمند با نام تجاری توانا دارای تمام امکاناتی است که بتوان تمام کارهای مدرسه را با آن انجام داد.
پکیج توانا در تمام موارد مدیریتی و آموزشی می تواند جواب گوی هر نیازی در مدرسه باشد

سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۲:۴۶ ب.ظ

امکانات جامع نرم افزار مدرسه توانا

امکانات نرم افزار مدرسه توانا


پرونده الکترونیکی دانش آموزان

 

با توجه به چالش های موجود در مدارس از جمله حجم و تنوع زیاد اطلاعات تولید شده نظیر اطلاعات شخصی دانش آموزان و دبیران، سوابق تحصیلی ، آموزشی و انضباطی و... شرکت طرح اندیشان تولید موفق به ارائه پکیج نرم افزاری توانا در جهت مدیریت هوشمند این اطلاعات گردیده است که سهولت در استفاده و کاربری با داشتن حداقل دانش کامپیوتری را در طراحی برنامه را در نظر گرفته ایم.

 

 

 

نرم افزار مدیریت هوشمند توانا این امکان را فراهم نموده تا با ورود انبوه اطلاعات دانش آموزی به سیستم ، بانکهای منسجم اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار گیرد تا در مواقع نیاز به آسودگی از آن استفاده نمایند.

گروه طلای نرم با بهره گیری از ماژولهای مختلف نرم افزاری خود ، سیستم پرونده الکترونیکی دانش آموزی را به عنوان یکی از زیر سیستم های نرم افزار هوشمند مدارس را طراحی و پیاده سازی نموده و این امکان را فراهم ساخته که اطلاعات مختلف دانش آموزان در یک بانک اطلاعاتی ذخیره شده تا با استفاده از فرم ساز و گزارش ساز خود امکان تهیه فرم ها و گزارشات متنوع و ترکیبی را فراهم سازد. همچنین سیستم پرونده الکترونیکی دانش آموزان با وجود این بانک اطلاعاتی ، امکان دسترسی و جستجوی سریع و آسان به کلیه اطلاعات مدرسه (دانش آموزان و دبیران) را بصورت جامع و یکپارچه فراهم نموده است. سیستم طراحی شده کلیه اطلاعات دانش آموز اعم از پرونده شخصی ، تحصیلی، انظباطی، سلامت ، فرهنگی ، پرورشی ، هنری ، کلاسی ... را به صورت متنی ، تصویری ، گرافیکی و الکترونیکی حفظ و نگهداری می نماید. همچنین این سیستم هیچ محدودیتی در تعداد و ظرفیت اطلاعات ثبت شده دانش‌آموزان ندارد. 

پس از نصب برنامه تنها کافی است اطلاعات دانش آموزان و پرسنل و برنامه هفتگی به نرم افزار داده شود.

 

از آنجا که ورود حجم گسترده ای از اطلاعات دانش آموزان به صورت دستی به نرم افزار کاری بس دشوار و زمانبر است ، بنابراین با تدبیر گزینه امکان خواندن اطلاعات از فایل سناد در نرم افزار توانا ، این عمل با سرعت بسیار زیاد و در مدت زمانی اندک (چند ثانیه ) امکانپذیر می باشد.

همچنین در همین صفحه دانش آموزی ، اثر انگشت و شماره کارت هوشمند دانش آموزی نیز جهت شناسایی دانش آموزان توسط سیستم حضور و غیاب تعریف می گردد. شماره موبایل پدر و مادر دانش آموزان جهت دریافت اتوماتیک sms (پیام کوتاه ) حضور ، خروج ، غیبت ، تأخیر ، اطلاع رسانی و سایر در پرونده دانش آموزان ثبت می گردد که به صورت پیش فرض همه والدین می توانند این پیامک ها را خودکار دریافت نمایند. چنانچه هر یک از والدین تمایلی به دریافت اینگونه sms ها نداشته باشند با برداشتن تیک sms در همین صفحه ، نرم افزار از ارسال آن جلوگیری می نماید.

 

از دیگر اطلاعات موجود در پرونده الکترونیکی دانش آموزان اطلاعات جامع تحصیلی وی (از قبیل نام کلاس ، رشته ، پایه ، شماره دانش آموزی ، تعداد واحد ، تعداد ساعت ، شماره و تاریخ بیمه و ... ) می باشد .

وضعیت کارآموزی دانش آموزان دبیرستانی نیز در این پرونده گنجانده شده که حاوی اطلاعات کارآموزی وی ( نظیر محل کار ، شروع و پایان دوره ، سرپرست کارآموزی و ... ) می باشد.

 

تشکیل آسان پرونده جامع الکترونیکی ، جستجو و نمایش پیشرفته اطلاعات دانش آموزان بر اساس هر گونه فیلد مورد نظر کاربران ( بدون محدودیت ) ، جامعیت نرم افزار را از لحاظ ورود و دسترسی راحت و سریع اطلاعات تضمین می سازد.

 

پرونده الکترونیکی پرسنل

 

تشکیل پرونده الکترونیکی پرسنل نیز از طریق ورود اطلاعات کادر اداری ، آموزشی و مدیریتی مدرسه به نرم افزار مدرسه توانا امکانپذیر می باشد . در این صفحه شماره کاربری پرسنل مشخص می گردد تا با استفاده از نام کاربری و رمز خویش با توجه به سطح دسترسی تعیین شده توسط مدیریت سیستم بتوانند وارد نرم افزار مدرسه شده و امور اداری خویش ( مانند نمره دهی ، حضور و غیاب کلاسی ، تهیه گزارشات ، تهیه کارنامه ها و ... ) را اداره نمایند. تعیین سطح دسترسی پرسنل مدارس از بخش مدیریت کاربران نرم افزار امکانپذیر می باشد که در آن می توان برای هر یک از کادر مدرسه اجازه دسترسی و یا عدم دسترسی وی را به تک تک منوها مشخص نمود. همچنین در این پرونده الکترونیکی ، شماره کارت هوشمند پرسنلی ( یا اثر انگشت ) وی و شماره موبایل مدیریت تعریف می گردد تا با زدن کارت ( یا اثر انگشت ) ، SMS حضور ، غیبت ، خروج و تأخیر اتوماتیک و هوشمند وی برای موبایل مدیریت ارسال گردد.

تمامی اطلاعات دانش آموزان و پرسنل در قالب هر گونه گزارش دلخواه قابل مشاهده ، دریافت و پرینت می باشد.

لازم به ذکر است شما می توانید به تعداد نامحدود پرونده الکترونیکی دانش آموز و کادر اداری و آموزشی تعریف نمائید.

 

برنامه هفتگی

 

پس از مشخص شدن کلاس ها و تشکیل پرونده الکترونیکی برای معلمان ، نوبت به تعریف برنامه درسی دانش آموزان می رسد. در این بخش شما می توانید زنگ ها را به صورت تک زنگ نیز مشخص نمائید و همچنین می توان تعداد زنگ ها و ساعت های آن ها را بدون هیچگونه محدودیتی تعیین نمود. همچنین گزینه ای در نرم افزار تعبیه گردیده است تا با استفاده از آن زنگ مدارس در ساعت های مشخصی به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به نظارت شما در مدرسه به صدا درآید. پس از تکمیل برنامه درسی تمامی کلاس ها ، می توان به سادگی از بخش گزارشات از آن پرینت گرفت و برنامه ها را در اختیار دانش آموزان قرار داد.

 

 

دفتر نمره کلاسی الکترونیکی

 

در دفتر نمره های کلاسی کاغذی معمول ، ستون نمره دهی را مشاهده خواهید نمود که معلم در هر جلسه خود تاریخ آن را به صورت دستی مشخص می نماید و نمره دانش آموزان در آن جلسه را وارد می نماید.

در سیستم الکترونیکی نمره دهی نرم افزار ، پس از تعریف برنامه هفتگی ، سیستم به صورت اتوماتیک بر اساس حضور مشخص شده معلمان در برنامه  ، ستون های نمره دهی جلسات را در ماه جاری با درج تاریخ ، در دفتره نمره کلاسی الکترونیکی معلمان تولید می نماید. به این ترتیب هر یک از معلمان با شناسه و رمز عبور خود می توانند وارد نرم افزار مدرسه گردند و نمرات دانش آموزان را در دفتر نمره مخصوص به خود وارد می نماید. در واقع معلم با انتخاب نام درس و کلاس مورد نظر خود ، با ستون های نمره دهی آماده جلسات کلاسی به همراه تاریخ آن جلسه روبرو خواهد شد و فقط کار نمره دهی را انجام خواهد داد. در صورتی که پس از نصب و معرفی مدرسه ، مقطع ابتدائی انتخاب شده باشد ، نرم افزار ، سیستم نمره دهی کیفی و در صورت انتخاب مقطع دبیرستان، سیستم نمره دهی کمی را در اختیار کاربر قرار می دهد. چنانچه معلم کلاس فوق برنامه ای تشکیل دهد که نیاز به ورود نمره دانش آموزان در سیستم باشد و ستون نمره دهی مربوط به آن جلسه تولید نشده باشد ( به دلیل خارج از ساختار برنامه هفتگی بودن ) ، معلم می تواند به وسیله گزینه اضافه نمودن ستون و درج تاریخ موردنظر خود ، ستون نمره دهی جلسه فوق العاده آن درس را ایجاد نماید.

به عنوان مثال چنانچه معلم در روزهای شنبه در ساعت 8 الی 10 در کلاس اول حضور داشته باشد ، سیستم اتوماتیک چهار جلسه در روزهای شنبه ماه جاری را همراه با درج تاریخ تولید می نماید.

همچنین در این صفحه ، معلم می تواند عمل حضور و غیاب کلاسی دانش آموزان را جهت اطلاع خویش انجام دهد.

(حضور ، غیبت و ورود با تأخیر )

پس از ورود اطلاعات نمره دانش آموزان ، معلم می تواند در همان لحظه با استفاده از بخش ارسال پیام کوتاه نرم افزار ، اقدام به اطلاع رسانی نماید. تنها کافی است معلم کلاس و درس مورد نظر خویش را مشخص نموده تا سیستم خود به صورت اتوماتیک اطلاعات دانش آموزان و نمره آنها در درس مشخص را جمع آوری نماید و در قالب sms آن را برای موبایل والدین ارسال نماید. نرم افزار مدرسه توانا ، به گونه ای طراحی شده است که کاربران کمترین درگیری ممکن را با سیستم داشته باشند و بخش عظیمی از امور به صورت کاملاً خودکار اجرا گردد. نمونه بارز آن نیز در پاراگراف قبل مطرح شده که معلم فقط با مشخص نمودن کلاس و درس باقی کار را با خیالی آسوده به سیستم می سپارد تا نرم افزار خودکار امور اطلاع رسانی به والدین را به نحو احسن و جامع انجام دهد. بخش نرم افزار ارسال sms توانا مطمئناً یکی از پرکاربردترین و خاص ترین ماژول های سیستم می باشد که قابلیت های بی نظیری را به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون هیچگونه محدودیتی و با انعطاف پذیری بی مانند (بر خلاف تمامی پنل های sms موجود در نرم افزارهای هوشمندسازی موجود ) برای مدارس فراهم آورده است

در سیستم نمره دهی دبیرستان نمرات به طور پیش فرض به صورت کمی باید وارد شوند اما نرم افزار این امکان را فراهم می نماید چنانچه معلم تمایل داشته باشد نمرات را به صورت کیفی وارد نماید و همچنین می تواند معیار نمرات را غیر از 20 تعیین کند.

نمرات هر جلسه را می توان بر اساس نوع آزمون یعنی کلاسی ، نوبت دوم ، نوبت اول ، پایانی و ... و نیز نوع ارزیابی یعنی کتبی ، شفاهی ، عملی ، مستمر و ... تعیین نمود.  به این ترتیب در هنگام تهیه گزارش و یا کارنامه دانش آموزان و یا ارسال SMS بتوان بر اساس نوع آزمون و ارزیابی اطلاعات را گزینش نمود.

در سیستم نمره دهی نیز جهت نمره دهی چهار گزینه خیلی خوب ، خوب ، قابل قبول و نیاز به تلاش بیشتر در اختیار معلمان قرار می گیرد. البته چنانچه معلم تمایل داشته باشد می تواند نمرات را به صورت عدد وارد نماید.

البته در صورتی که هر یک از کلاس های مدرسه دارای لپ تاپ و یا کامپیوتر باشد هر یک از معلمان با اطلاعات کاربری قادر به ورود به نرم افزار می باشند. چنانچه مدرسه دارای تنها یک سیستم باشد معلمان می توانند لیست نمرات خود را به معاون فناوری اطلاعات مدرسه جهت ورود اطلاعات دانش آموزان به سیستم نماید.

 


 

ماژول sms

 

امروزه با افزایش مشغله های کاری والدین شاهد کاهش حضور پدر و مادرها در جلسات مدارس و در نتیجه عدم ارتباط کافی با مسئولین جهت توجه و رسیدگی به وضعیت انضباطی و آموزشی و تحصیلی دانش آموزان هستیم. یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین و در عین حال در دسترس ترین راهکارهای ارتباطی والدین و مدارس SMS می باشد که می تواند بسیاری از این مشکلات را با شیوه ای راحت تر حل نماید.

پنل های پیامکی که در اختیار مدارس جهت ارسال SMS قرار داده می شود نیز دارای مشکلات خاص خود هستند که تنها بر مشکلات موجود در مدارس اضافه می نمایند.

ضعفی که در اکثر پنل های sms نرم افزار و یا پورتال های مدرسه وجود دارد محدودیت گزینه ها جهت گزینش اطلاعات و همچنین درگیری زیاد کاربران جهت ارسال sms می باشد. به عنوان مثال فقط چند گزینه جهت ارسال نمرات ماهانه ، هفتگی در نظر گرفته شده که امکان انتخاب جزئی تری را به کاربران نمی دهد. ارسال کارنامه در همه پنل ها وجود دارد اما کاربری آن و امکاناتی که فراهم می نماید از مواردی است که باید به آن توجه نمود. هر یک از مدارس نیازهای خاص خود را دارد. بنابراین باید سیستمی ارائه گردد که بتواند قابلیت های بسیاری را بدون هیچ محدودیتی و با انعطاف پذیری بالا در اختیار کاربران قرار دهد. سیستم گزینش خاص طراحی شده در ماژول sms موجود در نرم افزار توانا ، پاسخگوی هر گونه نیازی از مدارس و هر گونه فیلترینگ اطلاعاتی موجود در ذهن کاربران می باشد. سیستم پیشرفته ارسال sms با انتخاب کلاس ، درس و بازه زمانی مورد نظر به صورت خودکار تمامی اطلاعات دانش آموزان یعنی نمراتی که دانش آموزان در آن بازه زمانی مورد نظر اخذ نموده اند را جمع آوری نموده ، سپس معدل آنها را به صورت کیفی و یا کمی ( بسته به مقطع ) محاسبه می نماید و با درج نام درس و نمرات وی به ترتیب در قالب یک sms برای موبایل والدین آنها ارسال می نماید.

ارسال sms برای هر چند کلاس در هر چند درس در هر بازه زمانی دلخواه و با تلفیق هر گونه گزینه مورد نظر کاربران از ویژگی های خاص نرم افزار می باشد. به عبارتی از هرگونه اطلاعات موجود در نرم افزار و مرتبط با دانش آموزان می توان جهت فیلتر نمودن اطلاعات نمرات دانش آموزان و تهیه گزارش و یا ارسال sms استفاده نمود.

 

همچنین ارسال تکی درس خاص و برای کلاسی خاص نیز به راحتی یک انتخاب میسر می باشد. مدیران و والدینی که از این سیستم استفاده نموده اند از عملکرد این نرم افزار بسیار راضی بوده اند و برنامه توانا را در مقایسه با سایر نرم افزار و یا پورتال هایی که پیش از خرید آن استفاده نموده اند را از لحاظ کاربرد بسیار آسان و از لحاظ قابلیت بینظیر خوانده اند.

نکته جالب کار در این است که تمامی نمرات کمی که در دفتر نمره دبیرستان از معیاری غیر از 20 باشند ( به عنوان مثال نمرات از 10 و یا از 5 و یا از 100 و یا کیفی و ... باشند ) و یا در دفتر نمره ابتدایی نمرات کیفی که از معیاری غیر از کیفی باشد ( یعنی در موارد خاص معلم آن را به صورت نمره کمی وارد نماید ) ، سیستم در هنگام جمع آوری نمرات دانش آموزان جهت قرارگیری اطلاعات در قالب SMS همه نمرات کمی با معیار غیر 20 را به معیار 20 تبدیل کرده و همچنین همه نمرات کمی موجود در سیستم نمره ابتدایی را به صورت کیفی تبدیل می نماید. به این ترتیب در SMS همه نمرات کمی و معدل دبیرستان را از معیار 20 و همه نمرات کیفی ابتدایی را با معیار کیفی مشاهده خواهید نمود.

 

با این تفاسیر ارسال اطلاع رسانی های ساده ای که در سایر پنل ها موجود است نیز از طریق این نرم افزار امکانپذیر می باشد.

ارسال sms یادآوری بدهی و قسط ها که البته با وجود گزینه ای در نرم افزار می توان sms های اطلاع رسانی را به طور اتوماتیک و بدون نیاز به نظارت در زمان های خاصی ارسال نمود.

ارسال sms جلسات شورا و انجمن اؤلیا و مربیان

ارسال sms اطلاع رسانی به پرسنل مدرسه

ارسال sms های تبلیغاتی جهت معرفی مدارس و جذب دانش آموزان در سال جدید

ارسال اتوماتیک روزانه تولد دانش آموزان که با استفاده از برنامه های زمانبندی شده نرم افزار امکانپذیر می باشد.

ارسال sms های مشاوره روانشناس مدارس جهت بهبود عملکرد دانش آموزان ضعیف

ارسال sms اتوماتیک sms تشویقی برای والدین دانش آموزان برگزیده

ارسال هر گونه SMS از وضعیت انضباطی و آموزشی از دید مدرسه و همچنین از دید معلم جهت ارتباط دو طرفه با والدین

 

همچنین می توانید آرشیوی از متن sms ها و یا گروه های شماره های پرکاربرد را داشته باشید تا در زمان های آتی نیاز به تایپ مجدد آنها نباشد.

 

 

گزارش جامع تمامی پیام های ارسالی هم از طریق نرم افزار مدرسه توانا و هم از طریق سیستم پیام رسان صبا قابل دستیابی و مشاهده می باشد.

 

با مشاهده این sms ها و همچنین عملکرد متمایز سیستم متوجه خواهید شد ، نرم افزار مدرسه توانا در زمینه کار با نمرات کیفی از لحاظ ارسال sms و تهیه گزارشات و کارنامه های بسیار زیبا ، بی نظیر ،جامع و بدون محدودیت گوی سبقت را از دیگر نرم افزار و پورتال های موجود ربوده است.

 

 

گزارشات

قابلیت های گسترده و منحصر به فرد موجود در ماژول گزارشات ، نرم افزار مدیریت توانا را نسبت به سایر نرم افزارهای موجود متمایز و برجسته می سازد. به سادگی انتخاب هر چند کلاس در هر چند درس و در هر بازه زمانی دلخواه سیستم به صورت اتوماتیک گزارش جامعی را جهت کمک به تحلیل مدیران نسبت به ارزیابی تحصیلی دانش آموزان فراهم می نماید.

کارنامه های از پیش آماده شده با یک کلیک از بخش های بسیار کاربردی این نرم افزار می باشد که حجم کار پرزحمت و پرخطای تهیه کارنامه ی دستی برای دانش آموزان توسط معاونین را به حداقل ممکن رسانده است. در واقع طیف وسیع انتخاب گزینه های فیلترینک اطلاعات امکان تهیه بیش از 2700 نوع گزارش را به کاربران می دهد.

همچنین با بررسی سیستم های نرم افزاری و یا پرتال های هوشمندسازی مدارس موجود در بازار در بخش مربوط به نمرات کیفی متوجه خواهیم شد که ساختار پرتال و یا نرم افزارها با پذیرش نمرات کیفی سازگاری نداشته و یا از لحاظ تهیه گزارشات و کارنامه های جامع نقص و محدودیت هستند و یا به طور کلی از سیستم نمره دهی کیفی پشتیبانی نمی کنند. به دلایل مذکور و فائق آمدن بر تمام محدودیت ها و معضلات سازگاری سیستم ها با سیستم نمره دهی کیفی، نرم افزار جامع و توانمند مدیریت توانا به گونه طراحی گردیده که پاسخگوی هر گونه نیاز در زمینه مدیریت تمامی اطلاعات و امور مدیریتی مدارس ابتدایی باشد و بدون کوچکترین باگ نرم افزاری به بهترین وجه ممکن گزارشات بسیار زیبا ، جذاب و جامع را در اختیار مدیران و والدین قرار دهد تا چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نماید.

یکی از مشکلات موجود ، عدم رضایت مدیران مدارس از وب سایت های ارائه شده به آنها می باشد. متاسفانه به دلیل ضعف موجود در پرتال های موجود و عدم تمرکز بر روی بخش تهیه گزارشات ، کارنامه و نمودارهای های کیفی شاهد عدم نارضایتی مدیران بوده ایم. به عنوان مثال وب سایت طراحی شده برای مدارس دبیرستانی به صورت کپی برای مدارس ابتدایی نیز راه اندازی می گردد که عملاً منجر به عدم استفاده کاربران از بسیاری از موارد غیرضروری و یا ناسازگار با سیستم کیفی مدارس می شود.

همچنین با توجه به امکانات اندک موجود در سایت ها با محدودیت گزینه جهت تهیه و ارسال کارنامه ها ، ارسال sms گزارشات ، تهیه نمودارهای جامع و ... روبرو هستیم . طراحی گزارشات در نرم افزار توانا به گونه ای می باشد که برای والدین و حتی دانش آموزان دارای جذابیت گرافیکی می باشد. به ویژه زمانی که این کارنامه ها به صورت رنگی در اختیار آنها قرار گیرد.

 

کارنامه با ارزیابی مستمر کمی و یا کیفی

کارنامه مستمر سه ماهی کمی و یا کیفی

کارنامه نوبت اول و دوم کمی و یا کیفی

کارنامه ماهانه کمی و یا کیفی

کارنامه هفتگی

نمودارهای مقایسه ای دانش آموزان نسبت به کلاس ، درس ، پایه و مدرسه

نمودار مقایسه ای معلمان نسبت به کلاس ، درس ، پایه و مدرسه

نمودار مقایسه ای کلاس ها

نمودار مقایسه ای پرسنل

نمودار رشد دانش آموزان

گزارش جامع درصد قبولی دانش آموزان در نوبت اول و دوم

گزارش جامع درصد قبولی ماهانه دانش آموزان

 

 


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی