نرم افزار مدرسه

نرم افزار مدیریت هوشمند مدارس توانا
مشخصات بلاگ
نرم افزار مدرسه

شرکت مهندسی و تحقیقاتی طرح اندیشان تولید در راستای ارتقاء تلفیق نهاد آموزش و پرورش و عصر ارتباطات و اطلاعات گام برداشته و بر اساس اصول علمی برای آموزش و پرورش یک نرم افزار کامل هوشمند طراحی کرده است.
نرم افزار مدارس هوشمند با نام تجاری توانا دارای تمام امکاناتی است که بتوان تمام کارهای مدرسه را با آن انجام داد.
پکیج توانا در تمام موارد مدیریتی و آموزشی می تواند جواب گوی هر نیازی در مدرسه باشد

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۳:۵۹ ب.ظ

پورتال مدارس هوشمند

سیستم جامع تحت وب مدرسه، پورتال مدرسه

 

امروزه با فراگیر شدن موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از اینترنت جهت پیشبرد اهداف آموزشی و سهولت در امر اطلاع‌رسانی ، گامی موثر در نیل به اهداف هوشمندسازی مدارس و  همچنین گسترش ارتباط موثر بین مدرسه، اولیا و دانش‌آموزان می‌باشد.

 

·      نرم افزار مدرسه توانا امکان قابلیت تحت وب شدن را نیز فراهم نموده است. پرتال مدرسه توانا به صورت اختصاصی جهت کاربرد در مدارس طراحی و ارائه گردیده که با سیستم نرم افزاری در ارتباط مستقیم می باشد. به گونه ای که تمامی اطلاعات وارد شده در نرم افزار مدیریت مدرسه توانا از طریق یک کلیک قابل ارسال به روی وب سایت می باشد تا قابل دسترس و نمایش برای والدینی باشد که تمایل به دستیابی آنلاین به کلیه اطلاعات فرزندانشان اعم از مشاهده گزارشات و کارنامه ( به همراه نمودارها ) ، مشاهده پیشرفت و یا پسرفت های تحصیلی، اطلاعات شخصی دانش آموز ، دریافت مشاوره و مقاله های آموزشی، دریافت نمرات آزمون های علمی و ریزنمرات درسی دانش آموزان ، مشاهده عکس فرزندانشان به واسطه تبریک اتوماتیک سایت و ... دارند . همانطور که مشاهده می کنید سیستم جامع مدیریتی توانا تمامی تدابیر لازم را جهت جلوگیری از دوباره کاری ها و اتلاف وقت و انرژی معاونین برای اطلاعات قبلاً ثبت شده در سیستم در نظر گرفته است.


 

امکانات پورتال مدارس ( مدیریت وب سایت مدرسه )

 

    دارای محیط مدیریتی کاربرپسند با کارکردی آسان و قدرتمند و دسترسی سریع در هر زمان و مکان

بخش معرفی مدرسه: (تاریخچه، اهداف، امکانات ، موفقیت‌ها و برترین های مدرسه)

·      معرفی کادر مدرسه ، اعضای انجمن اولیا و مربیان و اعضای شورای دانش آموزی مدرسه

·      معرفی فعالیت های فرهنگی ، ورزشی ، پرورشی و فوق برنامه ، اردوها و مسابقات

·      سیستمی یکپارچه با قابلیت دریافت و نمایش مستقیم اطلاعات از نرم افزار مدرسه و یا بالعکس

·      دسترسی به تمامی اطلاعات دانش آموزان و کلاس ها و امکان اصلاح پرونده توسط خود پرسنل

·      انجام فعالیت های اداری و آموزشی توسط مدیر و دبیران در هر زمان دلخواه

·      قابلیت افزودن امکانات اختصاصی بر حسب نیاز مدارس

·      انعطاف پذیری بسیار بالا در مدیریت وب سایت و کلیه مطالب آن

·      ایجاد وبلاگ اختصاصی معلمین با پنل مدیریت مجزا برای هر معلم ( ارسال مطلب ، نظردهی ، آپلود فایل ها ، قراردهی تکالیف دانش آموزان ، گالری اختصاصی عکس و فیلم هر درس  و ... )

·      امکان ارایه آنلاین طرح درس معلمین

·      امکان ارائه تکالیف دانش آموزان توسط معلمان به صورت درس به درس و کلاس به کلاس

·      امکان مدیریت کامل صفحات، منوها، اخبار ، هدر و فوتر سایت ، کلیه مطالب و بخش های دیگر آن

·      امکان تعیین سطح دسترسی کاربران به مطالب سایت

·      دارای گالری تصاویر به صورت دسته بندی شده

·      نمایش کارنامه‌ها و نمودارهای تحصیلی و انضباطی دانش‌آموزان

·       سیستم تقویم آموزشی و اجرایی ( مشاهده برنامه هفتگی و امتحانی و ...)

·      امکان افزودن تصاویر دلخواه به صورت اسلایدشو جهت نمایش در صفحه ابتدایی سایت

·      امکان تغییر قالب ، رنگ و فرم سایت تنها با یک کلیک

·      نمایش اتوماتیک دانش آموزان ممتاز و برتر همراه با نمایش تصویر و اسامی آنها

·      تبریک تولد دانش آموزان با شناسایی خودکار سیستم به صورت روزانه

·      امکان ثبت نام آنلاین کادر آموزشی و اداری مدرسه

·      امکان پیش ثبت نام دانش آموزان از طریق پورتال مدارس

·      امکان ارائه مطالب با دسته بندی موضوعی دلخواه

·      سیستم اطلاع رسانی و اخبار مدرسه

·      بانک مقالات ، تحقیقات ، آزمون ها ، نمونه سوالات و جزوات آموزشی دانش آموزان

·      کتابخانه دیجیتال

·      ارائه مشاوره آنلاین از طریق این پورتال

·      سیستم نشریه الکترونیکی ( تابلو اعلانات )

·      سیستم مدیریت پیوندهای متنی و تصویری ( مانند معرفی سایتهای اینترنتی مفید )

پرسش‌های متداول و ارائه دفترچه راهنمای آنلاین

امکان سفارشی کردن کامل طراحی سایت

امنیت بالا در حفظ اطلاعات مدرسه و آرشیو تمامی اطلاعات سایت در سال های تحصیلی گذشته

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۵:۵۹
گروه طلای نرم
سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۲:۴۶ ب.ظ

امکانات جامع نرم افزار مدرسه توانا

امکانات نرم افزار مدرسه توانا


پرونده الکترونیکی دانش آموزان

 

با توجه به چالش های موجود در مدارس از جمله حجم و تنوع زیاد اطلاعات تولید شده نظیر اطلاعات شخصی دانش آموزان و دبیران، سوابق تحصیلی ، آموزشی و انضباطی و... شرکت طرح اندیشان تولید موفق به ارائه پکیج نرم افزاری توانا در جهت مدیریت هوشمند این اطلاعات گردیده است که سهولت در استفاده و کاربری با داشتن حداقل دانش کامپیوتری را در طراحی برنامه را در نظر گرفته ایم.

 

 

 

نرم افزار مدیریت هوشمند توانا این امکان را فراهم نموده تا با ورود انبوه اطلاعات دانش آموزی به سیستم ، بانکهای منسجم اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار گیرد تا در مواقع نیاز به آسودگی از آن استفاده نمایند.

گروه طلای نرم با بهره گیری از ماژولهای مختلف نرم افزاری خود ، سیستم پرونده الکترونیکی دانش آموزی را به عنوان یکی از زیر سیستم های نرم افزار هوشمند مدارس را طراحی و پیاده سازی نموده و این امکان را فراهم ساخته که اطلاعات مختلف دانش آموزان در یک بانک اطلاعاتی ذخیره شده تا با استفاده از فرم ساز و گزارش ساز خود امکان تهیه فرم ها و گزارشات متنوع و ترکیبی را فراهم سازد. همچنین سیستم پرونده الکترونیکی دانش آموزان با وجود این بانک اطلاعاتی ، امکان دسترسی و جستجوی سریع و آسان به کلیه اطلاعات مدرسه (دانش آموزان و دبیران) را بصورت جامع و یکپارچه فراهم نموده است. سیستم طراحی شده کلیه اطلاعات دانش آموز اعم از پرونده شخصی ، تحصیلی، انظباطی، سلامت ، فرهنگی ، پرورشی ، هنری ، کلاسی ... را به صورت متنی ، تصویری ، گرافیکی و الکترونیکی حفظ و نگهداری می نماید. همچنین این سیستم هیچ محدودیتی در تعداد و ظرفیت اطلاعات ثبت شده دانش‌آموزان ندارد. 

پس از نصب برنامه تنها کافی است اطلاعات دانش آموزان و پرسنل و برنامه هفتگی به نرم افزار داده شود.

 

از آنجا که ورود حجم گسترده ای از اطلاعات دانش آموزان به صورت دستی به نرم افزار کاری بس دشوار و زمانبر است ، بنابراین با تدبیر گزینه امکان خواندن اطلاعات از فایل سناد در نرم افزار توانا ، این عمل با سرعت بسیار زیاد و در مدت زمانی اندک (چند ثانیه ) امکانپذیر می باشد.

همچنین در همین صفحه دانش آموزی ، اثر انگشت و شماره کارت هوشمند دانش آموزی نیز جهت شناسایی دانش آموزان توسط سیستم حضور و غیاب تعریف می گردد. شماره موبایل پدر و مادر دانش آموزان جهت دریافت اتوماتیک sms (پیام کوتاه ) حضور ، خروج ، غیبت ، تأخیر ، اطلاع رسانی و سایر در پرونده دانش آموزان ثبت می گردد که به صورت پیش فرض همه والدین می توانند این پیامک ها را خودکار دریافت نمایند. چنانچه هر یک از والدین تمایلی به دریافت اینگونه sms ها نداشته باشند با برداشتن تیک sms در همین صفحه ، نرم افزار از ارسال آن جلوگیری می نماید.

 

از دیگر اطلاعات موجود در پرونده الکترونیکی دانش آموزان اطلاعات جامع تحصیلی وی (از قبیل نام کلاس ، رشته ، پایه ، شماره دانش آموزی ، تعداد واحد ، تعداد ساعت ، شماره و تاریخ بیمه و ... ) می باشد .

وضعیت کارآموزی دانش آموزان دبیرستانی نیز در این پرونده گنجانده شده که حاوی اطلاعات کارآموزی وی ( نظیر محل کار ، شروع و پایان دوره ، سرپرست کارآموزی و ... ) می باشد.

 

تشکیل آسان پرونده جامع الکترونیکی ، جستجو و نمایش پیشرفته اطلاعات دانش آموزان بر اساس هر گونه فیلد مورد نظر کاربران ( بدون محدودیت ) ، جامعیت نرم افزار را از لحاظ ورود و دسترسی راحت و سریع اطلاعات تضمین می سازد.

 

پرونده الکترونیکی پرسنل

 

تشکیل پرونده الکترونیکی پرسنل نیز از طریق ورود اطلاعات کادر اداری ، آموزشی و مدیریتی مدرسه به نرم افزار مدرسه توانا امکانپذیر می باشد . در این صفحه شماره کاربری پرسنل مشخص می گردد تا با استفاده از نام کاربری و رمز خویش با توجه به سطح دسترسی تعیین شده توسط مدیریت سیستم بتوانند وارد نرم افزار مدرسه شده و امور اداری خویش ( مانند نمره دهی ، حضور و غیاب کلاسی ، تهیه گزارشات ، تهیه کارنامه ها و ... ) را اداره نمایند. تعیین سطح دسترسی پرسنل مدارس از بخش مدیریت کاربران نرم افزار امکانپذیر می باشد که در آن می توان برای هر یک از کادر مدرسه اجازه دسترسی و یا عدم دسترسی وی را به تک تک منوها مشخص نمود. همچنین در این پرونده الکترونیکی ، شماره کارت هوشمند پرسنلی ( یا اثر انگشت ) وی و شماره موبایل مدیریت تعریف می گردد تا با زدن کارت ( یا اثر انگشت ) ، SMS حضور ، غیبت ، خروج و تأخیر اتوماتیک و هوشمند وی برای موبایل مدیریت ارسال گردد.

تمامی اطلاعات دانش آموزان و پرسنل در قالب هر گونه گزارش دلخواه قابل مشاهده ، دریافت و پرینت می باشد.

لازم به ذکر است شما می توانید به تعداد نامحدود پرونده الکترونیکی دانش آموز و کادر اداری و آموزشی تعریف نمائید.

 

برنامه هفتگی

 

پس از مشخص شدن کلاس ها و تشکیل پرونده الکترونیکی برای معلمان ، نوبت به تعریف برنامه درسی دانش آموزان می رسد. در این بخش شما می توانید زنگ ها را به صورت تک زنگ نیز مشخص نمائید و همچنین می توان تعداد زنگ ها و ساعت های آن ها را بدون هیچگونه محدودیتی تعیین نمود. همچنین گزینه ای در نرم افزار تعبیه گردیده است تا با استفاده از آن زنگ مدارس در ساعت های مشخصی به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به نظارت شما در مدرسه به صدا درآید. پس از تکمیل برنامه درسی تمامی کلاس ها ، می توان به سادگی از بخش گزارشات از آن پرینت گرفت و برنامه ها را در اختیار دانش آموزان قرار داد.

 

 

دفتر نمره کلاسی الکترونیکی

 

در دفتر نمره های کلاسی کاغذی معمول ، ستون نمره دهی را مشاهده خواهید نمود که معلم در هر جلسه خود تاریخ آن را به صورت دستی مشخص می نماید و نمره دانش آموزان در آن جلسه را وارد می نماید.

در سیستم الکترونیکی نمره دهی نرم افزار ، پس از تعریف برنامه هفتگی ، سیستم به صورت اتوماتیک بر اساس حضور مشخص شده معلمان در برنامه  ، ستون های نمره دهی جلسات را در ماه جاری با درج تاریخ ، در دفتره نمره کلاسی الکترونیکی معلمان تولید می نماید. به این ترتیب هر یک از معلمان با شناسه و رمز عبور خود می توانند وارد نرم افزار مدرسه گردند و نمرات دانش آموزان را در دفتر نمره مخصوص به خود وارد می نماید. در واقع معلم با انتخاب نام درس و کلاس مورد نظر خود ، با ستون های نمره دهی آماده جلسات کلاسی به همراه تاریخ آن جلسه روبرو خواهد شد و فقط کار نمره دهی را انجام خواهد داد. در صورتی که پس از نصب و معرفی مدرسه ، مقطع ابتدائی انتخاب شده باشد ، نرم افزار ، سیستم نمره دهی کیفی و در صورت انتخاب مقطع دبیرستان، سیستم نمره دهی کمی را در اختیار کاربر قرار می دهد. چنانچه معلم کلاس فوق برنامه ای تشکیل دهد که نیاز به ورود نمره دانش آموزان در سیستم باشد و ستون نمره دهی مربوط به آن جلسه تولید نشده باشد ( به دلیل خارج از ساختار برنامه هفتگی بودن ) ، معلم می تواند به وسیله گزینه اضافه نمودن ستون و درج تاریخ موردنظر خود ، ستون نمره دهی جلسه فوق العاده آن درس را ایجاد نماید.

به عنوان مثال چنانچه معلم در روزهای شنبه در ساعت 8 الی 10 در کلاس اول حضور داشته باشد ، سیستم اتوماتیک چهار جلسه در روزهای شنبه ماه جاری را همراه با درج تاریخ تولید می نماید.

همچنین در این صفحه ، معلم می تواند عمل حضور و غیاب کلاسی دانش آموزان را جهت اطلاع خویش انجام دهد.

(حضور ، غیبت و ورود با تأخیر )

پس از ورود اطلاعات نمره دانش آموزان ، معلم می تواند در همان لحظه با استفاده از بخش ارسال پیام کوتاه نرم افزار ، اقدام به اطلاع رسانی نماید. تنها کافی است معلم کلاس و درس مورد نظر خویش را مشخص نموده تا سیستم خود به صورت اتوماتیک اطلاعات دانش آموزان و نمره آنها در درس مشخص را جمع آوری نماید و در قالب sms آن را برای موبایل والدین ارسال نماید. نرم افزار مدرسه توانا ، به گونه ای طراحی شده است که کاربران کمترین درگیری ممکن را با سیستم داشته باشند و بخش عظیمی از امور به صورت کاملاً خودکار اجرا گردد. نمونه بارز آن نیز در پاراگراف قبل مطرح شده که معلم فقط با مشخص نمودن کلاس و درس باقی کار را با خیالی آسوده به سیستم می سپارد تا نرم افزار خودکار امور اطلاع رسانی به والدین را به نحو احسن و جامع انجام دهد. بخش نرم افزار ارسال sms توانا مطمئناً یکی از پرکاربردترین و خاص ترین ماژول های سیستم می باشد که قابلیت های بی نظیری را به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون هیچگونه محدودیتی و با انعطاف پذیری بی مانند (بر خلاف تمامی پنل های sms موجود در نرم افزارهای هوشمندسازی موجود ) برای مدارس فراهم آورده است

در سیستم نمره دهی دبیرستان نمرات به طور پیش فرض به صورت کمی باید وارد شوند اما نرم افزار این امکان را فراهم می نماید چنانچه معلم تمایل داشته باشد نمرات را به صورت کیفی وارد نماید و همچنین می تواند معیار نمرات را غیر از 20 تعیین کند.

نمرات هر جلسه را می توان بر اساس نوع آزمون یعنی کلاسی ، نوبت دوم ، نوبت اول ، پایانی و ... و نیز نوع ارزیابی یعنی کتبی ، شفاهی ، عملی ، مستمر و ... تعیین نمود.  به این ترتیب در هنگام تهیه گزارش و یا کارنامه دانش آموزان و یا ارسال SMS بتوان بر اساس نوع آزمون و ارزیابی اطلاعات را گزینش نمود.

در سیستم نمره دهی نیز جهت نمره دهی چهار گزینه خیلی خوب ، خوب ، قابل قبول و نیاز به تلاش بیشتر در اختیار معلمان قرار می گیرد. البته چنانچه معلم تمایل داشته باشد می تواند نمرات را به صورت عدد وارد نماید.

البته در صورتی که هر یک از کلاس های مدرسه دارای لپ تاپ و یا کامپیوتر باشد هر یک از معلمان با اطلاعات کاربری قادر به ورود به نرم افزار می باشند. چنانچه مدرسه دارای تنها یک سیستم باشد معلمان می توانند لیست نمرات خود را به معاون فناوری اطلاعات مدرسه جهت ورود اطلاعات دانش آموزان به سیستم نماید.

 


 

ماژول sms

 

امروزه با افزایش مشغله های کاری والدین شاهد کاهش حضور پدر و مادرها در جلسات مدارس و در نتیجه عدم ارتباط کافی با مسئولین جهت توجه و رسیدگی به وضعیت انضباطی و آموزشی و تحصیلی دانش آموزان هستیم. یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین و در عین حال در دسترس ترین راهکارهای ارتباطی والدین و مدارس SMS می باشد که می تواند بسیاری از این مشکلات را با شیوه ای راحت تر حل نماید.

پنل های پیامکی که در اختیار مدارس جهت ارسال SMS قرار داده می شود نیز دارای مشکلات خاص خود هستند که تنها بر مشکلات موجود در مدارس اضافه می نمایند.

ضعفی که در اکثر پنل های sms نرم افزار و یا پورتال های مدرسه وجود دارد محدودیت گزینه ها جهت گزینش اطلاعات و همچنین درگیری زیاد کاربران جهت ارسال sms می باشد. به عنوان مثال فقط چند گزینه جهت ارسال نمرات ماهانه ، هفتگی در نظر گرفته شده که امکان انتخاب جزئی تری را به کاربران نمی دهد. ارسال کارنامه در همه پنل ها وجود دارد اما کاربری آن و امکاناتی که فراهم می نماید از مواردی است که باید به آن توجه نمود. هر یک از مدارس نیازهای خاص خود را دارد. بنابراین باید سیستمی ارائه گردد که بتواند قابلیت های بسیاری را بدون هیچ محدودیتی و با انعطاف پذیری بالا در اختیار کاربران قرار دهد. سیستم گزینش خاص طراحی شده در ماژول sms موجود در نرم افزار توانا ، پاسخگوی هر گونه نیازی از مدارس و هر گونه فیلترینگ اطلاعاتی موجود در ذهن کاربران می باشد. سیستم پیشرفته ارسال sms با انتخاب کلاس ، درس و بازه زمانی مورد نظر به صورت خودکار تمامی اطلاعات دانش آموزان یعنی نمراتی که دانش آموزان در آن بازه زمانی مورد نظر اخذ نموده اند را جمع آوری نموده ، سپس معدل آنها را به صورت کیفی و یا کمی ( بسته به مقطع ) محاسبه می نماید و با درج نام درس و نمرات وی به ترتیب در قالب یک sms برای موبایل والدین آنها ارسال می نماید.

ارسال sms برای هر چند کلاس در هر چند درس در هر بازه زمانی دلخواه و با تلفیق هر گونه گزینه مورد نظر کاربران از ویژگی های خاص نرم افزار می باشد. به عبارتی از هرگونه اطلاعات موجود در نرم افزار و مرتبط با دانش آموزان می توان جهت فیلتر نمودن اطلاعات نمرات دانش آموزان و تهیه گزارش و یا ارسال sms استفاده نمود.

 

همچنین ارسال تکی درس خاص و برای کلاسی خاص نیز به راحتی یک انتخاب میسر می باشد. مدیران و والدینی که از این سیستم استفاده نموده اند از عملکرد این نرم افزار بسیار راضی بوده اند و برنامه توانا را در مقایسه با سایر نرم افزار و یا پورتال هایی که پیش از خرید آن استفاده نموده اند را از لحاظ کاربرد بسیار آسان و از لحاظ قابلیت بینظیر خوانده اند.

نکته جالب کار در این است که تمامی نمرات کمی که در دفتر نمره دبیرستان از معیاری غیر از 20 باشند ( به عنوان مثال نمرات از 10 و یا از 5 و یا از 100 و یا کیفی و ... باشند ) و یا در دفتر نمره ابتدایی نمرات کیفی که از معیاری غیر از کیفی باشد ( یعنی در موارد خاص معلم آن را به صورت نمره کمی وارد نماید ) ، سیستم در هنگام جمع آوری نمرات دانش آموزان جهت قرارگیری اطلاعات در قالب SMS همه نمرات کمی با معیار غیر 20 را به معیار 20 تبدیل کرده و همچنین همه نمرات کمی موجود در سیستم نمره ابتدایی را به صورت کیفی تبدیل می نماید. به این ترتیب در SMS همه نمرات کمی و معدل دبیرستان را از معیار 20 و همه نمرات کیفی ابتدایی را با معیار کیفی مشاهده خواهید نمود.

 

با این تفاسیر ارسال اطلاع رسانی های ساده ای که در سایر پنل ها موجود است نیز از طریق این نرم افزار امکانپذیر می باشد.

ارسال sms یادآوری بدهی و قسط ها که البته با وجود گزینه ای در نرم افزار می توان sms های اطلاع رسانی را به طور اتوماتیک و بدون نیاز به نظارت در زمان های خاصی ارسال نمود.

ارسال sms جلسات شورا و انجمن اؤلیا و مربیان

ارسال sms اطلاع رسانی به پرسنل مدرسه

ارسال sms های تبلیغاتی جهت معرفی مدارس و جذب دانش آموزان در سال جدید

ارسال اتوماتیک روزانه تولد دانش آموزان که با استفاده از برنامه های زمانبندی شده نرم افزار امکانپذیر می باشد.

ارسال sms های مشاوره روانشناس مدارس جهت بهبود عملکرد دانش آموزان ضعیف

ارسال sms اتوماتیک sms تشویقی برای والدین دانش آموزان برگزیده

ارسال هر گونه SMS از وضعیت انضباطی و آموزشی از دید مدرسه و همچنین از دید معلم جهت ارتباط دو طرفه با والدین

 

همچنین می توانید آرشیوی از متن sms ها و یا گروه های شماره های پرکاربرد را داشته باشید تا در زمان های آتی نیاز به تایپ مجدد آنها نباشد.

 

 

گزارش جامع تمامی پیام های ارسالی هم از طریق نرم افزار مدرسه توانا و هم از طریق سیستم پیام رسان صبا قابل دستیابی و مشاهده می باشد.

 

با مشاهده این sms ها و همچنین عملکرد متمایز سیستم متوجه خواهید شد ، نرم افزار مدرسه توانا در زمینه کار با نمرات کیفی از لحاظ ارسال sms و تهیه گزارشات و کارنامه های بسیار زیبا ، بی نظیر ،جامع و بدون محدودیت گوی سبقت را از دیگر نرم افزار و پورتال های موجود ربوده است.

 

 

گزارشات

قابلیت های گسترده و منحصر به فرد موجود در ماژول گزارشات ، نرم افزار مدیریت توانا را نسبت به سایر نرم افزارهای موجود متمایز و برجسته می سازد. به سادگی انتخاب هر چند کلاس در هر چند درس و در هر بازه زمانی دلخواه سیستم به صورت اتوماتیک گزارش جامعی را جهت کمک به تحلیل مدیران نسبت به ارزیابی تحصیلی دانش آموزان فراهم می نماید.

کارنامه های از پیش آماده شده با یک کلیک از بخش های بسیار کاربردی این نرم افزار می باشد که حجم کار پرزحمت و پرخطای تهیه کارنامه ی دستی برای دانش آموزان توسط معاونین را به حداقل ممکن رسانده است. در واقع طیف وسیع انتخاب گزینه های فیلترینک اطلاعات امکان تهیه بیش از 2700 نوع گزارش را به کاربران می دهد.

همچنین با بررسی سیستم های نرم افزاری و یا پرتال های هوشمندسازی مدارس موجود در بازار در بخش مربوط به نمرات کیفی متوجه خواهیم شد که ساختار پرتال و یا نرم افزارها با پذیرش نمرات کیفی سازگاری نداشته و یا از لحاظ تهیه گزارشات و کارنامه های جامع نقص و محدودیت هستند و یا به طور کلی از سیستم نمره دهی کیفی پشتیبانی نمی کنند. به دلایل مذکور و فائق آمدن بر تمام محدودیت ها و معضلات سازگاری سیستم ها با سیستم نمره دهی کیفی، نرم افزار جامع و توانمند مدیریت توانا به گونه طراحی گردیده که پاسخگوی هر گونه نیاز در زمینه مدیریت تمامی اطلاعات و امور مدیریتی مدارس ابتدایی باشد و بدون کوچکترین باگ نرم افزاری به بهترین وجه ممکن گزارشات بسیار زیبا ، جذاب و جامع را در اختیار مدیران و والدین قرار دهد تا چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نماید.

یکی از مشکلات موجود ، عدم رضایت مدیران مدارس از وب سایت های ارائه شده به آنها می باشد. متاسفانه به دلیل ضعف موجود در پرتال های موجود و عدم تمرکز بر روی بخش تهیه گزارشات ، کارنامه و نمودارهای های کیفی شاهد عدم نارضایتی مدیران بوده ایم. به عنوان مثال وب سایت طراحی شده برای مدارس دبیرستانی به صورت کپی برای مدارس ابتدایی نیز راه اندازی می گردد که عملاً منجر به عدم استفاده کاربران از بسیاری از موارد غیرضروری و یا ناسازگار با سیستم کیفی مدارس می شود.

همچنین با توجه به امکانات اندک موجود در سایت ها با محدودیت گزینه جهت تهیه و ارسال کارنامه ها ، ارسال sms گزارشات ، تهیه نمودارهای جامع و ... روبرو هستیم . طراحی گزارشات در نرم افزار توانا به گونه ای می باشد که برای والدین و حتی دانش آموزان دارای جذابیت گرافیکی می باشد. به ویژه زمانی که این کارنامه ها به صورت رنگی در اختیار آنها قرار گیرد.

 

کارنامه با ارزیابی مستمر کمی و یا کیفی

کارنامه مستمر سه ماهی کمی و یا کیفی

کارنامه نوبت اول و دوم کمی و یا کیفی

کارنامه ماهانه کمی و یا کیفی

کارنامه هفتگی

نمودارهای مقایسه ای دانش آموزان نسبت به کلاس ، درس ، پایه و مدرسه

نمودار مقایسه ای معلمان نسبت به کلاس ، درس ، پایه و مدرسه

نمودار مقایسه ای کلاس ها

نمودار مقایسه ای پرسنل

نمودار رشد دانش آموزان

گزارش جامع درصد قبولی دانش آموزان در نوبت اول و دوم

گزارش جامع درصد قبولی ماهانه دانش آموزان

 

 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۴:۴۶
گروه طلای نرم
سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۱:۲۱ ب.ظ

نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان

نرم افزار هوشمند و کاملاً حضور و غیاب دانش آموزان


یکی از مهمترین دغدغه های همیشگی والدین ، نگرانی از وضعیت حضور و غیاب فرزندانشان در مدارس می باشد. از طرفی در مدارس نیز ، نظارت و کنترل سخت و پرزحمت بر رفت و آمد دانش آموزان به ویژه در حجم بالا ، از معضلاتی است که معاونین را همیشه درگیر خود نموده است. از راهکارهای موجود جهت مرتفع نمودن مشکلات مذکور ، بهره گیری از یک نرم افزار حضور و غیاب اتوماتیک می باشد که مسئولیت بزرگی را از دوش مسئولین بردارد. وجود یک سیستم حضور و غیاب قدرتمند با عملکردی درست و دقیق جهت اطلاع رسانی به والدین از وضعیت تردد فرزندانشان از راه حل هایی است که به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات آسودگی خیال را به پدر و مادرها هدیه نموده است.

سیستم مدیریت حضور و غیاب دانش آموزان از زیر سیستم های نرم افزار هوشمند مدارس می باشد که تمامی اطلاعات و امور مرتبط با حضور و غیاب دانش آموزان و کنترل رفت و آمد و تردد دانش آموزان را در بر می گیرد و عملیات مربوطه را با ایجاد امکانات متعدد و قابل توجه مکانیزه می نماید. سیستم مدیریت دانش آموز امکان ثبت اتوماتیک ورود و خروج ، تاخیر و غیبت دانش آموز و پرسنل، ارسال پیام کوتاه و ... را برای شما فراهم خواهد ساخت.

برای هر یک از دانش آموزان مدارس کارت هوشمندی طراحی می گردد تا از طریق نگه داشتن کارت مقابل دستگاه حضور و غیاب ، sms حضور و خروج و تأخیر وی از طریق sms  به صورت اتوماتیک و در همان لحظه به موبایل والدین ارسال گردد. در صورتی که دانش آموزی تا ساعت مقرر در مدرسه حضور نیابد ، نرم افزار اتوماتیک Sms غیبت آن دانش آموز را ارسال خواهد نمود. همچنین sms  حضور و غیاب پرسنل نیز به همین طریق به موبایل مدیریت مدرسه ارسال می گردد. همچنین تمامی اطلاعات و گزارش کارت زنی به صورت لیست سوابق کارت زنی دانش آموزان و پرسنل به صورت اتوماتیک و در همان لحظه کارت زنی در سیستم مدرسه ثبت و ذخیره خواهد گردید. به این ترتیب به راحتی می توانید در صورت نیاز از اطلاعات کارت زنی دانش آموزان و پرسنل گزارش جامعی بر اساس هر گزینه دلخواه ( ساعت و تاریخ کارت زنی ، وضعیت اسکنر ، نام و نام خانوادگی و ... ) تهیه و پرینت نمائید.

همانطور که قبلاً هم ذکر شد ، انتخاب درست سیستم حضور و غیاب از جمله موارد مهمی است که مدیران مدارس به هنگام خرید دستگاه و نرم افزار کنترل تردد باید مدنظر قرار دهند، سیستمی که در جهت حل مشکل کنترل تردد سنتی دانش آموزان برآید و با مشکلات گاه و بیگاه خود بر نگرانی و نارضایتی والدین و مدیران نیافزاید. در نهایت این والدین هستند که تصمیم بر ادامه تحصیل فرزند خود در آن مدرسه را خواهند گرفت. بنابراین مدیران باید جهت حفظ دانش آموزان موجود و جذب دانش آموزان بیشتر در سالهای آتی رویکرد و تبلیغاتی مثبت و رضایت بخش را در پیش بگیرند. دریافت sms وضعیت حضور و غیاب به صورت منظم و روزانه یکی از راهکارهای مؤثر جهت ثبت شدن در ذهن والدین به عنوان یک مدرسه ایده ال می باشد که بهبود عملکرد مدرسه و در نتیجه پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را به همراه خواهد داشت که نقطه هدف می باشد. در ادامه مطلب به مشکلاتی که سایر نرم افزارها و دستگاه های حضور و غیاب عمدتاً روبرو هستند اشاره خواهیم نمود.

 

 

 


ا

جزاء و بستر سیستم حضور و غیاب

سیستم مهم شامل سه بخش اصلی زیر است:

 

 سخت افزار کنترل تردد

 نرم افزار حضور و غیاب

 سیستم ارسال پیامک

 

ویژگی و امکانات سیستم 

 

 سیستم یکپارچه کنترل تردد با امکان پیام‌رسان انبوه اتوماتیک

 امکان استفاده مجزا و یا همزمان از دستگاه برای دانش‌آموزان و پرسنل آموزشی ( کادر مدارس )

 انعطاف‌پذیری و سازگاری با انواع محیط‌های آموزشی و آموزشگاه‌ها

 امکان استفاده در مدارس دونوبته (دو شیفته صبح و عصر)، آموزشگاه‌ها و مجتمع‌های آموزشی

 امکان استفاده در مدارس ابتدایی ، نظری ، هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش با تعداد دانش آموزان نامحدود

 ارسال پیام‌کوتاه (SMS)  ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت فرزندان به صورت اتوماتیک و زمانبندی شده به والدین جهت  اطلاع رسانی به پدر و مادر

  ارسال خودکار پیام‌کوتاه ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت دبیران و کارکنان بر روی گوشی مدیریت 

 

برخلاف ضعف دستگاه و نرم افزار های حضور و غیاب مدارس موجود در بازار که در هنگام نگه داشتن کارت هوشمند دانش آموزی مقابل دستگاه ارسال اتوماتیک sms در همان لحظه و به صورت آنی صورت نمی گیرد ( یعنی ارسال اطلاعات ثبت و ذخیره شده توسط دستگاه به سامانه مدارس هوشمند در ساعت معینی و پس از عملیات کارتزنی انجام می گیرد) ، نرم افزار حضور و غیاب توانا با بهره گیری از برنامه نویسی قدرتمند و ایده خاص ، با ایجاد ارتباط مستقیم و لحظه ای نرم افزار حضور و غیاب با دستگاه حضور و غیاب ، ثبت خودکار اطلاعات حضور و غیاب دانش آموزان و پرسنل را در همان لحظه زدن کارت های هوشمند انجام می دهد . بنابراین در صورتی که sms به هر دلیلی به والدین دانش آموزان ارسال نشده باشد ، جهت اطلاع آنها می توان به تهیه گزارش در هر  زمان دلخواه پرداخت ( ویژگی خاص )

 

قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه

قابلیت استفاده در هر نوع مرکز آموزشی با هر تعداد دوره تحصیلی

قابلیت تهیه BACKUP از اطلاعات نرم افزار و بازیابی اطلاعات از نسخه پشتیبان بصورت دستی و اتوماتیک

همراه با راهنمای جامع  و کامل

امکان بکارگیری نرم افزار با  دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی

امکان بکارگیری نرم افزار با دستگاه های حضور و غیاب کارتی   

امکان تغییر رفتار سیستم در کنترل تردد پرسنل در طول دوره ( ایام عادی، امتحانات ، اردوها ، کلاس های فوق العاده ، مناسبت‌ها) جهت ارسال sms حضور و غیاب پرسنل به مدیریت

امکان تغییر رفتار سیستم در کنترل تردد دانش آموزان در طول دوره ( ایام عادی، امتحانات ، اردوها ، کلاس های فوق العاده ، مناسبت‌ها) جهت ارسال sms حضور و غیاب دانش آموزان به والدین 

ثبت خودکار گزارشات غیبت یا تأخیر در موارد انضباطی دانش آموز با امکان تأثیر در معدل

دارای کاربری ساده و قدرتمند

 

 

 

گزارشات

 

تهیه گزارش های متنوع روزانه ، هفتگی ، ماهانه و یا در هر بازه زمانی دلخواه از وضعیت تردد دانش‌آموزان ( حضور ، خروج ، غیبت ها و تاخیر )

امکان تهیه گزارش های سفارشی در قالبهای متنوع گزارشگیری و در بازه ی زمانی دلخواه و یا هر نوع فیلترینگ (گزینش مورد نظر بدون محدودیت )

امکان تهیه گزارش سوابق کارت زنی برای یک نفر یا تمامی پرسنل یا افراد انتخابی

امکان تهیه و پرینت برگه‌های کنترل حضور و غیاب دانش آموزان کلاس به کلاس

 

تمامی نرم افزار و سخت افزارهای مورد استفاده در نصب و راه اندازی پروژه هوشمندسازی مدارس توانا از محصولات خود شرکت طرح اندیشان می باشد و هیچگونه وابستگی به سایر شرکت های همکار ندارد.

به عبارتی ارائه پکیج جامع هوشمندسازی مدارس توانا فقط و فقط تحت مسئولیت گروه طلای نرم می باشد. به عنوان مثال بر خلاف سایر نرم افزارهای هوشمندسازی موجود در بازار به دلیل این وابستگی ، در ارائه سیستم کاملاً هوشمند و اتوماتیک حضور و غیاب تا به اکنون دچار هیچگونه مشکل و یا شکستی نگردیده است. به این دلیل که این نرم افزارهای موجود از سیستم سخت افزاری شرکت های همکار استفاده می نمایند که در هماهنگی نرم افزار و سخت افزار (دستگاه حضور و غیاب ) و ایجاد ارتباط بین آنها و همچنین ارسال SMS جامع تردد دانش آموزان دچار مشکل شده اند. حتی در برخی از پورتال های موجود این شخص معلم است که تیک حضور و غیاب دانش آموزان را به صورت دستی در وب سایت می زند و سپس با زدن دکمه ارسال اطلاعات حضور و غیاب SMS ورود دانش آموزان برای والدین ارسال می گردد. به عبارتی تا زمانی که این تیک توسط معلم مشخص نگردد و دکمه ارسال زده نشود هیچ پیامی مبنی بر ورود دانش آموزان به والدین ارسال نخواهد شد.

همچنین سیستم های حضور و غیاب موجود ، از ارسال اتوماتیک SMS غیبت دانش آموزان عاجز هستند و این کار به صورت دستی و با مشخص کردن دانش آموزان غایب توسط کاربر صورت می گیرد.

 

در طی این سالها سیستم توانا تنها سیستم حضور و غیاب کاملاً موفق و جامع موجود بوده است که با استفاده از کارت های هوشمند دانش آموزی مبتنی بر RFID و یا اثر انگشت در همان لحظه به صورت منظم و روزانه ( در دو شیفت ) قادر به ارسال sms ورود و خروج و تأخیر و غیبت دانش آموزان و پرسنل به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون نیاز به نظارت کاربر می باشد. همچنین به دلیل بهره بردن نرم افزار توانا از موتور ارسال SMS ، می توانید مطمئن باشید پیامک ها در اثر کارت زنی انبوه در صف انتظار باقی نمی مانند و سیستم هنگ نخواهد کرد. این مشکل یعنی هنگ سیستم در اثر کارت زنی مداوم و انبوه دانش آموزان در مدارس پرجمعیت از دیگر معضلات سیستم های حضور و غیاب موجود می باشد که باعث می می گردد از یک دستگاه حضور و غیاب تنها برای تعداد محدودی از دانش آموزان استفاده شده و برای تعداد انبوه دانش آموزان از چندین دستگاه استفاده گردد. تمامی موارد ذکر شده برگرفته از سخنان مدیرانی است که سابقاً از نرم افزارها و یا دستگاه های حضور و غیاب استفاده و تجربه نموده اند که با توجه به نارضایتی های قبلی تصمیم گیری و اطمینان مجدد به نرم افزار یا دستگاه جایگزین که آن مشکلات را نداشته باشد را کمی سخت نموده است. اما نرم افزار توانا به دلیل بهره گیری از برنامه نویسی پیشرفته و ایده نوین به راحتی بر همه ی این معضلات مذکور فائق آمده است. مشتریان ما گواه ادعای ما هستند.

یکی دیگر از مشکلات موجود که منجر به نارضایتی مدیران شده عدم ارسال برخی از sms ها از طریق پانل می باشد که شاید امکان دسترسی و بررسی sms های ارسالی را به کاربران نمی دهد. جهت رفع این مشکل و کسب اطمینان ، سیستم پیام رسان صبا را هم در کنار این نرم افزار ارائه می دهیم که در آن کاربران به راحتی می توانند میزان شارژ ، بدهکاریها ، تعداد sms های ارسالی ، متن sms های ارسالی و ... را به صورت تک به تک بررسی نمایند. همچنین شارژ آنلاین نیز از طریق این سامانه امکانپذیر می باشد. کاربران علاوه بر محیط نرم افزار مدرسه ، از این پانل نیز جهت ارسال پیام های تبلیغاتی و سایر sms ها ( به صورت دستی نه به سهولت استفاده از نرم افزار ) استفاده نمایند.

 

به دلیل عدم تشکیل اثر انگشت در افراد زیر 15 سال و بنابراین عدم تشخیص توسط دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ، برای دانش آموزان ابتدایی تنها می توان از دستگاه حضور و غیاب کارتی استفاده نمود.

از مزایای طراحی کارت های هوشمند دانش آموزی می توان به جنبه تبلیغاتی آن جهت جذب دانش آموز برای مدارس و از طرف دیگر ایجاد جذابیت در پروژه برای دانش آموزان ابتدایی و حتی بزرگسالان اشاره نمود. در پروژه های انجام شده طبق اظهارات مدیران مدارس استفاده کننده، دانش آموزان ابتدایی به دلیل هیجانات کودکانه جهت کارت زنی بسیار زودتر از موعد مقرر برای ورود به مدارس در صف انتظار به سر میبرند و بسیار جالب است بدانید برعکس تصور ما که گمان میبریم انجام اینگونه پروژه ها و مدیریت آن در مورد مدارس ابتدایی مشکل است، دانش آموزان ابتدایی هیچگونه از زدن کارت دانش آموزی خود سر باز نمیزنند و این کار را مشتاقانه و با جدیت انجام می دهند. زیرا  از لحاظ روانشناسی عمل کارت زنی حس خوشایندی را در بچه ها ایجاد می نماید که همانند بزرگسالان و کارمندان اداره جات حضور و غیاب آنها نیز اهمیت دارد.

حتی ممکن است این فکر به ذهن خطور نماید که به دلیل سن پایین و عدم دقت کافی دانش آموزان ابتدایی با مشکل مفقود شدن کارت ها روبرو خواهیم شد ولی در پاسخ باید گفت با توجه به تجربیات کسب شده توسط شرکت طرح اندیشان تولید این امر در طی این سال ها این امر بسیار به ( میل به صفر ) اتفاق می افتد.

همچنین طراحی زیرکانه و زیبای این کارت ها ، می تواند تحریک و مبلغی مؤثر برای مدارس شما برای آشنایان و دوستان والدین دانش آموزان باشد.

به دلیل استفاده از نرم افزار حضور و غیاب ، می توان درصد عدم حضور به موقع و یا عدم حضور بدون اطلاع والدین و مدارس دانش آموزان را کاهش داد و در جهت ارتقای فرهنگ نظم و رفت و آمد به موقع کمک شایانی نمود.

 

همه موارد ذکر شده برتری سیستم حضور و غیاب کارتی نسبت به اثرانگشتی را اثبات می نماید. همچنین از دیگر مزیت های سیستم حضور و غیابی کارتی سرعت بسیار زیادتر آن نسبت به دستگاه اثرانگشتی می باشد. دستگاه کنترل تردد مورد استفاده در نرم افزار مدرسه توانا قادر است بدون هیچگونه توقفی در مدت زمان 2 دقیقه اطلاعات 400 کارت هوشمند را بخواند. این امر در حالی است که تمامی sms ها بلافاصله و درهمان لحظه زدن کارت بدون هیچگونه هنگ درسیستمی و یا وقفه ای در سیستم ارسال خواهند گردید. به طور طبیعی دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی به دلیل مدت زمان لازم جهت شناسایی اثر انگشت افراد سرعت کمتری نسبت به حالت کارتی دستگاه دارد.

 

به هر حال با توجه به مطالب بیان شده و تصمیم مدیران گروه طلای نرم آماده ارائه هر گونه خدماتی در هر دو زمینه دستگاه کنترل اثرانگشتی و کارتی مبتنی بر RFID می باشد.

یکی دیگر از مشکلات اکثر مدارس عدم استفاده از اینترنت طبق مصوب آموزش و پرورش می باشد. جهت حل این مشکل نیز راه حلی ارائه داده ایم ، به گونه ای که نرم افزار مدیریت مدرسه ( جهت ارسال SMS ) و همچنین استفاده از وب سایت (پرتال ) نیاز به اینترنت ندارد و می تواند از اینترانت به راحتی و بدون هیچ مشکلی بهره گیرد. بنابراین نیاز اجباری به استفاده از اینترنت نمی باشد تا خیال مدارس از این لحاظ آسوده باشد.

 

در صورتی که اینترنت یا اینترانت مدرسه به هر دلیلی قطع باشد و یا در حین استفاده قطع گردد ، SMS دانش آموزان و پرسنلی که کارت زده اند در صف انتظار خواهد ماند تا در هر زمان وصل شدن به اینترنت اتوماتیک وار و به ترتیب و با سرعت ارسال گردند. در صورتی که قطعی اینترنت / اینترانت به روزهای آتی کشیده شود به راحتی می توان SMS های موجود در صف را حذف نمود تا در صورت آنلاین شدن پیامک های قدیمی به یکباره ارسال نگردند. به هر طریق حتی اگر SMS دانش آموزان ارسال نگردد تمامی اطلاعات کارت زنی آنها اتوماتیک ثبت می گردد تا بتوان در صورت نیاز در زمان آتی از آن گزارش تهیه نمود.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۳:۲۱
گروه طلای نرم
سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۳۴ ب.ظ

سخنی با مدیران مدارس

معرفی و مقدمه - سخنی با مدیراننرم افزار مدرسه

نرم افزار مدیریت مدارس توانا کاملترین پکیج مدیریتی ارائه شده به صورت اپلیکیشن – وب می باشد که با ایجاد ارتباطی منسجم و هوشمندانه با تمامی زیرسیستم های تشکیل دهنده خود سعی در اجرای اهداف زیر را دارد :


  • تسهیل و مکانیزه نمودن امور مدیریتی مدارس
  • یکپارچه‌سازی اطلاعات جهت ارائه تحلیل های مفید به منظور اتخاذ تصمیم های مناسب مدیران ( یعنی کمک به مدیریت در تحلیل روند آموزشی با بهره‌گیری از انواع گزارشات و نمودارها)
  • افزایش کارایی و بهره‌وری
  • همچنین جلوگیری از انجام کارهای تکراری و وقت گیر در مدارس

 

 

پکیج جامع نرم افزاری مدیریت هوشمند مدارس توانا در جهت هوشمندسازی مدارس با هدف کمک به مدیریت و تحلیل اطلاعات مدارس از 5 ماژول زیر تشکیل گردیده است :

 

 مدیریت کلیه امور آموزشی ، پرورشی و انضباطی دانش آموزان

 مدیریت وب سایت مدرسه ( پورتال مدارس )

 نرم افزار جامع پیام کوتاه ( ویژه مدارس هوشمند )

 نرم افزار حضور و غیاب اتوماتیک دانش آموزان

 نرم افزار مدیریت جامع گزارشات نموداری و کارنامه های کمی و کیفی دانش آموزان

 

سخنی با مدیران : مدیران توانمندی که در نظر دارند مدارسشان به عنوان یکی از مدارس برتر و پیشرو در عرصه هوشمندسازی به معنای واقعی آن باشد تا بتوانند هم دانش آموزان بیشتری را جذب نمایند و هم دانش آموزان بااستعدادتر و تواناتر را وارد جامعه سازند هرگز به محدودیت ها راضی نیستند.

 به عنوان مثال می توان از پنل های sms ساده ای استفاده نمود که ماهانه و یا هفتگی نمرات دانش آموزان را کم و بیش و با زحمت و دردسر و محدودیت های فراوان به صورت دستی به والدین ارسال نمایند. برخلاف تصور بسیاری از مدارس استفاده از یک پنل ساده sms هرگز به معنای هوشمندسازی مدارس نمی باشد.

هوشمندسازی مدارس به معنای مکانیزه نمودن مدارس با کمک سخت افزار ها و نرم افزارهای مناسب طراحی شده برای مدارس می باشد. حتی در مدارسی که با آنها مواجه شده ایم فقط برد هوشمند و ویدئوپروژکتور را در کلاس ها نصب نموده اند و عملا از آن هیچ استفاده ای نمی کنند. چرا که استفاده از این ابزارها نیاز به دانش معلمین و همچنین استفاده از برنامه های درسی الکترونیکی که به صورت قابل اجرا بر روی این بردهای هوشمند باشد دارد.

آیا معلمان واقعا اسلایدشو یا پاورپوینت و یا برنامه درسی الکترونیکی لازمه را در مدارس مورد استفاده قرار می دهند تا بتوانند از طریق برد هوشمند به دانش آموزان مفاهیم درسی را به شکل بصری انتقال دهند؟

بنابراین می توان نتیجه گرفت شاید فقط نامی از هوشمندسازی را یدک کشیده ایم و هنوز به مرحله عملی  واقعی استفاده از این ابزارهای آموزشی نرسیده ایم.

نکته بعد اینکه چه راه حل ساده ای جهت پیشرفت تحصیلی و نظارت و کنترل بیشتر با استفاده از فناوری اطلاعات را در مدارس می توان اعمال نمود؟ راه حلی که فقط نامی از هوشمندسازی را نداشته باشد و به معنای واقعی آن را مورد استفاده قرار دهند؟

چه راه حل جالبی وجود دارد تا والدین از وجود سیستم های پیشرفته هوشمندسازی مدارس لذت ببرند و مدرسه شما را به عنوان یک مدرسه نمونه به دیگران معرفی نمایند؟

 هر نیازی را که یک مدرسه داشته باشد  پاسخ خود را می تواندبدون هیچ محدودیتی و به صورت کامل از پکیج نرم افزاری طلای نرم دریافت نماید.

نرم افزار توانا با کاربری بسیار ساده ای طراحی گردیده تا حتی افراد با دانش اندک کامپیوتری هم به راحتی از آن استفاده نمایند. استفاده از این نرم افزار گام مهمی در مسیر هوشمندسازی واقعی مدارس می باشد که مدارس به راحتی می توانند از آن بهره ببرند و نتیجه تلاش و استفاده از این ابزار هوشمند را نیز به والدین انتقال دهند. امری که واقعا والدین قادر به مشاهده نتایح استفاده از تکنولوزی های روز دنیا باشند و از آن لذت ببرند.


 ارسال sms های کارنامه دانش آموزان توسط سیستم توانا بدون هیچ محدودیتی در هر بازه زمانی دلخواه ( روزانه ، هفتگی ، ماهانه ، 3 ماهه ، و یا هر بازه ای از زمان ) جهت اطلاع رسانی به والدین آنها را مشتاق به پایدار نمودن فرزندانشان در آن مدرسه می نماید. زمانی که sms حضور و غیاب فرزندانشان را در موبایل مشاهده می کنند ، احساس رضایت و آسودگی خیال پیدا خواهند کرد. زمانی که آنها را از وضعیت تحصیلی و آموزشی فرزندشان از طریق sms مطلع می کنید ، زمانی که کارنامه های زیبا و نمودارهای مقایسه ای را در اختیارشان قرار می دهید که به دلیل اتوماتیک طراحی شدن در بازه های زمانی کمتری نسبت به گذشته که به دلیل دستی بودن ماهانه و یا هر چند ماه یکبار تهیه می شدند ، به عنوان یک مدرسه نمونه و برتر در ذهن والدین حک خواهید شد که گامی بلند و مؤثر را در جهت پیشرفت دانش آموزان برداشته اید.  تجربه نشان داده چنانچه از سیستم های هوشمندسازی ضعیف استفاده نمائید نه تنها باعث جذب دانش آموز نمی گردد بلکه باعث تنزل در تعداد دانش آموزان آن مدرسه شده است. سیستم هایی که حضور و غیاب در آنها مشکل دارد و باعث می شود sms ها ارسال نگردند و یا نامنظم ارسال گردند منجر به نارضایتی و نگرانی والدین می شود. بنابراین انتخاب نرم افزار هوشمندسازی خوب تنها انتخاب یک نرم افزار با هزینه پایین و یا امکانات جزئی و غیرضروری زیاد نمی باشد ، بلکه یک سیستم خوب باید در نظر گیرنده نیازهای اساسی مدرسه باشد و البته با توجه به مسئولیت های سنگین و پرزحمت معاونین باید این ماژول ها بدون هیچگونه باگ و مشکل نرم افزاری به ارائه خدمات بپردازند تا باری از دوش مسئولین برداشته شود نه اینکه این نرم افزارها باعث ایجاد مشکل و مشغله فکری مدارس گردند.

 

بر خلاف سامانه های هوشمندسازی مدارس موجود که تنها از یک پرتال جهت ارائه خدمات استفاده می نمایند گروه طلای نرم ، نرم افزار مدیریت مدرسه هوشمند توانا را در کنار وب سایت ( پرتال ) ارائه می دهد. این امر از آن جهت امتیاز محسوب می گردد که کاربر می تواند به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت به بهره گیری از آن بپردازد. معاونین به راحتی می توانند نمرات دانش آموزان را وارد نمایند ، از اطلاعات موجود گزارشات متعدد ، کارنامه و نمودارهای مقایسه ای استخراج نموده و پرینت نمایند. همه این پروسه بدون نیاز به اینترنت قابل انجام می باشد که البته نرم افزار با یک کلیک قابلیت تحت وب پیدا می کند و اطلاعات موجود در نرم افزار را جهت نمایش در سایت و دسترسی آنلاین به وب سایت ارسال می نماید تا از ورود مجدد اطلاعات به سایت جلوگیری گردد.

 

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۲:۳۴
گروه طلای نرم